Сестри Стоеви донесоха пети медал за България от в Краков. Трикратните

...

Сестри Стоеви донесоха пети медал за България

Сестри Стоеви донесоха пети орден за България от в Краков. Трикратните европейски шампионки го направиха, като се класираха за полуфиналите на шампионата по бадминтон. Така те си подсигуряваха най-малко бронзов орден и донесоха пето отличие на страната.

Сестри Стоеви, златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха испанките Клара Асурменди и Беатрис Коралес. Нашите завоюваха след 21:14, 21:14 за 37 минути.

Стефани и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в мача, като и в двата гейма повеждаха безапелационно в резултата и без проблеми затвориха срещата.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят с французойките Марго Ламбер и Ане Тран. Българките ги победиха на Европейското състезание за смесени тимове във Франция през февруари.
Източник: flashnews.bg